NORISES VIETAS

Jūrmalas valstspilsēta

Jūrmalas valstspilsēta ir Latvijas lielākā kūrorta pilsēta, kas 24 km garumā stiepjas gar Rīgas jūras līci un Lielupi. Pilsētas lepnums ir balto smilšu pludmale un kultūrvēsturiskais mantojums, tostarp koka arhitektūra, ko raksturo krāšņi kokgriezuma dekori ēku fasādēs un jumtu apdarē un harmoniski sadzīvo gan klasicisma, gan historisma, gan jūgendstila un nacionālā romantisma, gan arī funkcionālisma iezīmes.

Jūrmalas sadraudzības pilsētas, ar kurām tiek veidotas sadarbības programmas, tostarp, kultūras projekti: Ašdoda (Izraēla), Batumi (Gruzija), Eskilstūna (Zviedrija), Jēvle (Zviedrija), Kabūra (Francija), Palanga (Lietuva), Pērnava (Igaunija), Pietarsāri (Somija), Samarkanda (Uzbekistāna), Terračīna (Itālija).

Jūrmalā tiek rīkoti vairāk nekā 800 kultūras un atpūtas pasākumu gadā, tostarp koncerti, brīvdabas pasākumi, mākslas izstādes, konkursi un festivāli, kinoseansi, teātra izrādes, tikšanās ar radošām personām, pasākumi ģimenēm ar bērniem, radošās darbnīcas u.c. Neatņemama Jūrmalas kultūras dzīves norises vieta ir Dzintaru koncertzāle. Jūrmalas kultūras programmu no 2016. gada papildina arī Starptautiskais Baltijas jūras koru konkurss.

Vairāk par Jūrmalu