KORI

Sieviešu koris VINO ENSEMBLE

Sieviešu koris “Vino Ensemble” izveidots 2023. gada sākumā un tā mājvieta ir Helsinkos, Somijā. Kora talantīgajām dziedātājām ir iepriekšēja dziedāšanas pieredze bērnu un jauniešu koros, un ievērojams skaits kora dalībnieču turpinājušas mūzikas studijas profesionālā līmenī. Kora “Vino” mērķis ir vienlīdzība un iekļaujoša vide visās tā darbībās, arī repertuāra ziņā. Vienlaikus “Vino” vēlas padarīt klasisko mūziku vairāk pieejamu sabiedrībai. Nosaukums “Vino” somu valodā nozīmē slīps, šķībs vai greizs. Līdz ar to “Vino” atļaujas pieiet kormūzikai neparastāk – ar dzirksti acīs un jaunu, svaigāku skatījumu uz klasiku.
“Vino Ensemble” repertuāru veido galvenokārt dažādu laika periodu klasiskā mūzika no viduslaikiem līdz mūsdienām. “Vino” vēlas parādīt un popularizēt arī mazāk zināmu mūziku, īpaši sieviešu komponistu radīto. Korim “Vino” patīk uzņemties izaicinājumus, izvirzot ambiciozus mērķus un iestudējot darbus, kas prasa atvērtu domāšanu.
“Vino Ensemble” mākslinieciskā vadītāja Viena Kangas korus vadījusi jau vairāk nekā desmit gadus un nodibinājusi arī veiksmīgu bērnu kori “CandoMini”. Šobrīd korī “Vino” dzied ap 30 dziedātāju. Organizatorisko darbu veic arodbiedrība, kas sastāv no dziedātājām, darbojoties kopā ar māksliniecisko vadītāju.
Neskatoties uz savu neilgo pastāvēšanas laiku, pateicoties savam svaigajam un skaidrajam skanējumam, interesantajam repertuāram un talantīgajiem dziedātājiem, koris “Vino” jau ir pievērsis sev uzmanību un uzrunājis auditoriju. 2023. gada Tamperes vokālā Mūzikas festivālā koris tika apbalvots ar divām zelta godalgām un balvu par labāko repertuāru.