KORI

Jauktais koris MORAVIACHOR

2012. gada rudenī izveidotais jauktais kamerkoris “Moraviachor” tika dibināts pēc kormeistara Jozefa Surovika un entuziasma pilnu dziedātāju grupas iniciatīvas. Koris apvieno dalībniekus no dažādām Čehijas vietām. Mēģinājumi, kas notiek aptuveni sešas reizes gadā, tiek organizēti dažādās dalībnieku dzimtajās pilsētās. 2020. gada pavasarī tika izveidots arī sieviešu koris “Moraviachor”. Šo ansambli, kurā dzied sievietes no jauktā kora “Moraviachor”, vada diriģente Terēza Surovíkova, izcila mūsdienu čehu autore kormūzikas jomā.

Kora repertuārs ir plašs, sākot ar 20. un 21. gadsimta autoru a cappella skaņdarbiem, galvenokārt, garīga rakstura, līdz pat tradicionālo tautasdziesmu aranžējumiem. “Moraviachor” izpildījis arī tādus slavenus kora darbus kā W.A. Mocarta Rekviēmu, Džona Ratera Magnificat un Gabriela Forē Rekviēmu.

“Moraviachor” aktīvi piedalījies 14 starptautiskos konkursos, vienmēr sasniedzot zelta līmeņa novērtējumu. Jaunākie “Moraviachor” panākumi bija 2023. gada maijā starptautiskajā koru konkursā Zadarā, Horvātijā. Abās – gan jaukto, gan sieviešu koru kategorijās koris ieguva 1. vietu un Zelta abates Čika krustu. Turklāt jaukto koru kategorijā koris saņēma Īpašo balvu par labāko renesanses skaņdarba interpretāciju un Zadaras pilsētas Grand Prix.

Mājaslapa: https://moraviachor.webnode.cz/