KORI

Jauktais koris AHJO ENSEMBLE

Ahjo Ensemble ir Helsinkos bāzēts kamerkoris, dibināts 2013. gadā. Kora misija ir izpildīt daudzpusīgu augstākā mākslinieciskā līmeņa kora repertuāru, vienlaikus atdzīvinot koru kultūru ar tā daudzveidīgo, pārsteidzošo un prasmīgo pieeju. Ansambļa dziedātāji ir ilggadējie kora entuziasti, kurus vieno mīlestība pret mūziku un vēlme sniegt neaizmirstamu pieredzi dažādām auditorijām. Pirmajos darbības gados Ahjo Ensemble īpaši pievērsās mūsdienu somu kora mūzikas atskaņošanai un darbam vairākos starpžanru iestudējumos, kas joprojām veido lielāko daļu Ahjo Ensemble kora darbības.
Kopā ar kora pašreizējo diriģenti, mūzikas maģistri Jūliju Lainemu, Ahjo Ensemble pēdējā laikā ir veltījis ievērojamu laiku un pūles, lai atklātu gan somu, gan starptautisku maz atskaņotu sieviešu komponistu darbus, kas tapuši no 19. gadsimta līdz mūsdienām. Papildus šī mazāk zināmā repertuāra atskaņošanai savos koncertos, Ahjo darba kārtības augšgalā ir misija radīt iekļaujošu kora vidi. Koris aktīvi strādā ar jaunajiem mūsdienu komponistiem un regulāri izpilda to jaundarbus.
Ahjo Ensemble ir uzstājies vairākos Somijas klasiskās mūzikas festivālos, sadarbojoties arī ar orķestriem, piemēram, Helsinku Filharmonisko orķestri un UMO Jazz Orchestra un veidojis ierakstus Somijas raidsabiedrībai YLE. Koris uzstājies arī somu popmūzikas producenta Pykäri veidotajos iestudējumos. 2016. gadā Ahjo Ensemble tika izvēlēts par finālistu Starptautiskajā Haralda Andersena kamerkoru konkursā un daļa no kora konkursa uzstāšanās vēlāk tajā pašā gadā tika pārraidīta BBC Radio 3.

Website: www.ahjoensemble.fi